O mnie

Z zamiłowania do szycia i wszelakiego rękodzieła powstały Robótki Stefci.
Byłam na to skazana od dzieciństwa. Od małego dziubałam, wyszywałam, kleiłam, dziergałam. Wiele zawdzięczam Mamie, która z cierpliwością uczyła mnie wtedy tzw. robótek ręcznych. Jej zawdzięczam sztukę dziergania szydełkowych serwetek i to tak, że dla zachowania ich kształtu nawet krochmal nie jest potrzebny.  A pochodzące z tamtego okresu ubranka dla Barbie są dziś ozdobą mojej pracowni.
Skończyłam technikum krawieckie (krawiectwo ciężkie!) co po powyższym nie powinno nikogo zaskoczyć. Szycie wciągnęło mnie po uszy, dzięki temu mogłam co tydzień założyć na siebie coś całkiem nowego. Nie miałam jednak odwagi pochwalić się tym na zewnątrz. Do czasu…
W ramach Dolnośląskich Warsztatów Craftowych organizowanych przez Kwiat Dolnośląski wystartowałam z pokazem, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Był to dla mnie pierwszy krok do realizacji marzeń. Dziękuję Ci Kwiecie!!!
Dla kontrastu skończyłam bibliotekoznawstwo. Nawet pracowałam w zawodzie, który wbrew stereotypom wcale nie jest taki nudny 🙂
Zmiany są jednak jedyną stałą w naszym życiu. Obecny mąż zaraził się ode mnie pasją do podróży. Obok szycia jest kolejna pasja mojego życia. Mam tu na myśli podróże, ale męża właściwie też zaliczę do pasji 🙂 Razem prowadzimy blog „Mleczne podróże”.
Co ciekawe podróże pozwalają mi rozwijać pasję krawiecką. Bardzo łatwo, za tanie pieniądze zorganizować wyprawę, elementem której są kursy lub warsztaty za granicą.
Kolejnym krokiem w realizacji marzeń było nawiązanie współpracy z pracownią „Róży Rozpruwacz”.  Prowadziłam tam warsztaty, nabrałam doświadczenia i odwagi w pracy z grupą. Po trzech latach zaczęłam jednak marzyć o własnej pracowni. Takiej, w której będę mogła realizować swoje pasje i pomagać w tym innym. Ciepłej, przytulnej z bogatą ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego obok kursów szycia nawiązałam współpracę z innymi pasjonatkami, mistrzyniami i autorytetami w dziedzinie scrapbookingu, filcowania, decoupage i innych, które poprowadzą warsztaty w mojej pracowni.

Zapraszam do śledzenia naszej oferty i zapraszam gorąco.