Bauvais

17 grudzień 2012, 8:25 Tagi:

Po co leciałam na 5 godzin do Beauvais? Cóż, tanie loty dały mi tą możliwość (mlecznepodroze.pl) a i moja chęć zobaczenia  jednej z najsłynniejszych katedr francuskiego gotyku była wielka.

Katedra Św. Piotra ma najwyższe sklepienie gotyckim, o wysokości 48,5 metrów. A gdzie gotyk tam i gargulce:) Kościół posiada również  skomplikowany zegar astronomiczny(1866), który robi wrażenie oraz piękne witraże.

Oto miniatura katedry.

IMG_9890

Niestety pogoda nam nie dopisała, więc i zdjęcia szare:(

IMG_9871

IMG_9872
IMG_9866
IMG_9867

IMG_9895

Przy okazji odwiedziliśmy jarmark świąteczny, który był mały i nie miał nic godnego uwagi.

IMG_9903

W poszukiwaniu rękodzieła, którego nie znalazłam:( zaszłam do księgarni i tam odkryłam craftowe gazety. Zasób mają bogaty, dla każdego coś dobrego. Od scrapbookingu, patchworku, szycia, robienia na drutach, szydełkowaniu i ogólnie pojętego craftu.

IMG_9905

Co do Francuzów nie zmieniłam zdania:( Są z nosami do góry, uważają, że każdy powinien mówić po francusku, a na lotnisku… Cóż – ich powolność i brak komunikatywności powala na łopatki. Zobaczę za kilka miesięcy czy zmienię zdanie gdy odwiedzę Paris:)

Jeszcze jedno co mnie rozbawiło. Zamówiłam cappuccino, a dostałam kawę z bitą śmietaną. Taka kawa to u nich cappuccino buhahhha:)))))