Kreativita hobby w Pradze

9 grudzień 2013, 10:37 Tagi: , , , , ,

W drodze do Maroka siedzę na lotnisku i ogarniam choć ciut blogowe zaległości. Choć z tym idzie mi ciężko ostatnio. Ubraniom robię zdjęcia na szybko i że nie mam miejsca fajnego na robienie zdjęć, są one koszmarne, nie do pokazania lub wogóle ich nie robię i ciuchy sobie idą bez dokumentacji. Jedyne co udaje mi się pokazać, to małe formy. Chyba zacznę robić zdjęcia na korytarzu:)))

Wracając do tematu. Kreativita hobby odbywa się dwa razy do roku w Pradze i trwa 3 dni. Ja wybrałam się na jeden z nich. Imprezą towarzyszącą jest jarmark świąteczny, gdzie na pewno znajdziemy prezenty pod choinkę ( jarmark jest dodatkowo płatny 50 Kč).

Craftshow w porównaniu z Londyńskim czy Bergamońskim to maleństwo, ale i tak w Polsce tak dużego nie mamy i nie mamy wsparcia gazet, miasta w takiej incjatywie:( tak czy siak, warto zaglądnąć do sąsiadów. Był scrapbooking, polymer clay, tkaniny, wełny, koraliki, swarovski, koraliki szklane ręcznie robione, kiełbasy, gry, kawy, pufy do siedzenia, świeczki, sklepy z rękodziełem. Oczywiście do tego promocje, pokazy i warsztaty.

Ja wybrałam sie na craftshow, aby spotkać się z moją nauczycielką od polymer clay Petra Nemravová. Cztery lata temu kupiłam pierwszą książkę z tego zakresu we Włoszech, a później kolekcje czeskich książek autorstwa Petry. Prowadzi ona oprócz warsztatów prowadzi sklep craftowy Nemravka. W ciągu dnia wzięłam udział w kilku pokazach technik, których jeszcze nie próbowałam:

Třpytkování s fóliemi (Polymery) – Petra Nemravka

Fixy Spectrum Noir (Polymery a Scrapbooking) – Katka Pupi

Color Box inkousty, razítka, šablony (Polymery) – Jana Honnerová

Formy Penni Jo a patiny (Polymery) – Jana Honnerová

Oprócz koralików, super pieczątek o tematyce krawieckiej, było stoisko z wełna dzianinową produkcji czeskiej oraz sklep z kredkami, flamastrami do malowania na tkaninie. Novinką był mazak który ma wymazywacz. Trzeba go wypróbować:)

Na stoisku rękodzielniczym znalazłam ośmiornicę, która od razu “wpadła mi w oko” i jest już moja:) Wiem, że mogłabym ją sobie zrobić, ale stwierdziłam, że trzeba zainwestować w twórczość czeską i w końcu mam jakąś pamiątkę:) Autorką mojej ośmiornicy jest Twiggynka.

image