Kaligrafia na ostro

25 sierpień 2017, 6:28 Tagi: , ,

Razem ze Stefcią zapraszamy na przygodę z kaligrafią.

Nie potrzebujecie specjalnych talentów, nie musicie mieć ładnego pisma – AgaPisze, która zajmuje się kaligrafią od 2012 roku, a od trzech lat uczy technik pięknego pisania, wtajemniczy Was w sposoby ułatwiające tworzenie pięknych liter, pokaże narzędzia, która zostawiają na papierze ciekawszy ślad, niż zwykły długopis.
Zajęcia odbywać się będą  w pracowni Robótki Stefci, 9 września, a złożą się na nie dwa niezależne warsztaty:
10.00 – 13.00 – rozgryzamy tajniki szerokiej stalówki – postaramy się poznać starą, dobrą antykwę i unowocześnić ją tak, by odpowiadała naszym dzisiejszym potrzebom
14.00 – 17.00 – uzbrajamy się w ostre stalówki i trenujemy kaligrafię współczesną
Po warsztatach będziecie umieli nie tylko posługiwać się narzędziami do kaligrafii, ale także nauczycie się tworzyć litery i napisy w wybranych krojach.

Termin: 9 wrzesień
Czas: godz. 9-13 oraz 14-17
Cena: 180 zł ( przy zapisie na oba warsztaty 5 % zniżki)

W cenie: wszystko co potrzebne na zajęcia.

Zapisy: [email protected]; w tytule proszę wpisać nazwę warsztatu i datę.

Prowadzący: Agnieszka Węgrowska AgaPisze.  Zajmuje się kaligrafią od 2012 roku – projektuje galanterię ślubną, kaligrafuje listy i wiersze na zlecenie, współpracuje z takimi firmami, jak Dior czy BMW. Zabawa literą jest dla niej nie tylko pracą, ale także pasją, rozrywką i sposobem na relaks. Pisze zatem bez przerwy i na wszystkim.

Trzy lata temu zaczęła prowadzić warsztaty kaligraficzne dzieląc się swoją wiedzą i pasją z innymi. Z powodzeniem prowadzi całoroczne kursy w Poznaniu i Gdyni, a także cykliczne spotkania z kaligrafią w innych miastach Polski.