Po wernisażu

29 listopad 2017, 11:09 Tagi: , ,

Jakiś czas temu razem z Panią Danutą Kotowicz miałam przyjemność powiedzieć kilka słów podczas otwarcia wernisażu wystawy “Raz na ludowo”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku oraz Fundację Cepelia. Wystawę można jeszcze odwiedzić w galerii Cepeli na pl. Nankiera 5-7.

Na wystawie znalazło się wiele różnorodnych prac. Znaleźć w nich można symbole kojarzące się z naszym rodowitych folkiem: koguta, tkaniny w popularny ostatnio wzór kujawski, motyw muzyki itp.

Oto prace, które wygrały oraz zostały wyróżnione.

Subiektywnie wyróżniłam pracę Barbary z ostrokrzewem. Motyw szczególny, górski, bliski mi jako osobie pochodzącej z gór, spotykającej na szlaku tę osobliwą roślinę. Na wernisażu Basia przyznała się do swojej pracy prawie na koniec. Na szczęście udało nam się porozmawiać o tym, dlaczego właśnie ten motyw wybrała. Poznałam nawet jego właściwą nazwę. Motyw ostrokrzewu jest widoczny w zakopiańskiej kulturze m.in. jako motyw ozdabiający meble. Po 15 minutach rozmowy znowu doszłam do wniosku, że jeszcze mało wiem:) Takie spotkania poszerzają wiedzę o naszej kulturze, z której powinniśmy być dumni. Jeszcze raz gratuluję Ci, Barbaro, takiej pracy i ujęcia polskiego folku.

Więcej zdjęć nie pokażę, aby zmotywować do przybycia na wystawę. Zachęcam do zobaczenia na żywo wszystkich prac.

Wystawę można jeszcze odwiedzić w Galerii Cepeli na pl. Nankiera 5-7.