Letnia sukienka

11 maj 2018, 9:22 Tagi: , , ,

Ile razy patrząc na zdjęcie w kolorowy magazynie zastanawialiście się jak to jest uszyte? Zakładki, pliski, wcięcia, patki i inne, których nazwy są chińszczyzną dla większości z nas. Szycie wcale nie jest trudne bo na rynku jest wiele magazynów, żurnali zawierających szczegóły wykrojów. Tylko jak je czytać?

Zapraszam na warsztaty, po których ten problem przestanie istnieć. Modowe magazyny, wykroje i instrukcje nie będą Ci straszne! Co więcej ten język jest międzynarodowy. Z moją pomocą rozszyfrujesz wykrój z gazety polskiej, angielskiej, hiszpańskiej ale i arabskiej czy rosyjskiej. A z wakacji zamiast magnesów będziesz przywozić żurnale.

W trakcie warsztatów, z bogatej oferty magazynów z wykrojami uszyjesz wybraną przez siebie spódnicę z podszewką. Poznasz tajniki poboru miary, wyboru rozmiaru, wykańczaniu, modelowaniu, odbijaniu, układaniu wykroju na tkaninie, wycinaniu

Zrozumiesz terminologię, oznaczenia. Dowiesz się jak ułatwić sobie szycie oraz wszystko co niezbędne do wyjścia z gotową spódnicą. Weź ze sobą materiał (ile podam w kontakcie mailowym) a ja zadbam o resztę.Każdy uczestnik otrzyma na własność jeden egzemplarz Burdy.

Termin: 4,5, 7 czerwiec

Czas: 14 h; godz. 17-21
Cena: 380 zł

W cenie: dodatki krawieckie, profesjonalny instruktaż w towarzystwie pysznej kawy lub herbaty. Uczestnik zapewnia sobie materiał na sukienkę. Potrzebną ilość tkaniny podam w korespondencji emailowej.

Grupa max. 4 osób.

Zapisy: [email protected]; w tytule proszę wpisać nazwę warsztatu i datę.
Jako przykład posłużę się moją sukienką uszytą z tkaniny poliestrowej wysokiej jakości kupioną w Ekomelu. Przy upałach w Wenecji nie pociłam się i nie gniotłam, a w dotyku jest jak wiskoza. (Ciężko zrobić sobie zdjęcie przed katedrą, ale co tam starałam się:) Choć osobiście uważam, że katedra jest godniejsza uwagi niż moja sukienka.)