Dla Amazonek

14 grudzień 2018, 6:44 Tagi: , , ,

W najbliższą sobotę w ramach spotkania patchworkowego w Robótkach Stefci będziemy szyć dla amazonek. Zaczynamy o godz. 17.

Wraz z Fundacją Lemura zapraszamy do wspólnego szycia!
Dwa słowa o inicjatywie
Pomysł narodził się,gdy w 2001 roku u Janet Kramer-Mai, pielęgniarki zajmującej się onkologią w Erlanger Medical Center w Chattanooga w stanie Tennessee, zdiagnozowano raka piersi. Trzy z jej ciotek zrobiły dla niej poduszkę w kształcie serca, do użytku po operacji. Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Poduszki-serca są podawane pacjentom natychmiast po zabiegu, aby pomóc im w odzyskaniu sił.
“Serce od serca” w Polsce
Anna Sławińska (ikona polskiego patchworku) włączyła się w tym roku z szycie poduszek serce dla niemieckiej fundacji amazonek. Polki uszyły 55 poduszek patchworkowych. Parę tygodni później w Hiszpanii wykonano zdjęcia poduszek uszytych przez polki dla niemieckich amazonek i temat zyskał na popularności. Z uwagi na ogromne zainteresowanie tematem i chęcią wsparcia kobiet walczących z nowotworem piersi Anna Sławińska utworzyła grupę koordynatorów wg województw. Obecnie każdego tygodnia cała Polska szyje po kilkaset poduszek, które trafiają do ośrodków onkologicznych.
DOLNY ŚLĄSK – zróbmy to razem! 
Na terenie Dolnego Śląska koordynatorem jest Isaura Felcenloben (dusza inicjatyw projektowych, wiceprezeska Fundacji Lemura promującej nauki przyrodnicze wśród dzieci oraz rękodzieło wśród dorosłych. Zakochana w patchworkach, pięknych tkaninach i dzianinach – właścicielka marki Cotton Cafe). Jako wice-prezeska Fundacji Lemura Isaura Felcenloben wraz zespołem chce zorganizować szycie poduszek na rzecz projektu  “SERCE OD SERCA”.
Obecnie poszukujemy partnerów i sponsorów, którzy chcą pomóc w zakupie materiałów oraz promocji i organizacji wydarzeń szycia poduszek. Szycie będzie miało różne formy – od małych do dużych spotkań, przez szycie w firmach przez wolontariuszy oraz osoby prywatne. Planujemy również rozszerzenie akcji i szycie poduszek w szkołach na terenie Dolnego Śląska. Jesteśmy w stanie również zainicjować akcję w województwach, które do tej pory nie były włączone w projekt.
Jak to zorganizujemy, żeby zadziałało wg planu
1. Jesteśmy w kontakcie z ośrodkami onkologicznymi na terenie Dolnego Śląska – zbieramy informacje o potrzebach oddziałów, zapraszamy do objęcia patronatem akcji.
2. Poszukujemy partnerów i sponsorów dla projektu, akcji charytatywnej  “SERCE OD SERCA” oraz organizujemy terminy spotkań szyciowych oraz dużego, ogólnodostępnego eventu na terenie Dolnego Śląska. Informujemy również media o projekcie “SERCE OD SERCA” oraz będziemy je zapraszać na organizowane eventy. .
3. Z uzbieranych środków zakupimy bawełnę oraz wypełnienie (kulki silikonowe) do szycia poduszek – resztę sprzętów (maszyny do szycia, maty, noże krążkowe, nici etc) zapewnia Fundacja Lemura. – szacowane potrzeby na pierwszą fazę projektu 5 tys. zł, na drugą fazę projektu 10 tys. zł (zakup materiałów, koszty wysyłek poduszek do ośrodków onkologicznych).
4. Organizacja charytatywnych spotkań szyciowych – cel: uszycie 1000 poduszek w pierwszym kwartale 2019 roku.
5. Idealnie byłoby móc zrobić spotkanie podsumowujące podczas, którego moglibyśmy podziękować uczestnikom, partnerom i sponsorom za włożoną pracę i starania w realizację projektu – nie mniej jednak jest to bardzo dodatkowy punkt projektu i możliwe byłoby do zrealizowania w przypadku nadwyżek finansowych z darowizn na rzecz projektu lub celowej darowizny na rzecz spotkania.
Co media wiedzą i mówią o projekcie  “SERCE OD SERCA”?
Jak możesz pomóc?
  • zostając naszym partnerem i/lub sponsorem – bez materiałów nie uszyjemy serc, wasze wsparcie jest potrzebne, żeby nadać rozpęd i rozmiar projektowi! A razem zawsze można więcej i lepiej!
  • podejmując z nami współprace poprzez organizację akcji charytatywnej w Twojej firmie, gdzie podczas 5-8 godzinnego spotkania Twoi pracownicy i Ty możecie uszyć poduszki serca dla kobiet po mastektomii
  • wspierając projekt “SERCE OD SERCA” finansowo poprzez darowiznę na rzecz Fundacji Lemura  nr konta: 11 1140 2004 0000 3102 7758 1039,  numer KRS0000726533

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i spotkamy się z Państwem, żeby przybliżyć szczegóły projektu