Haft cieniowany

27 styczeń 2020, 9:02 Tagi: , ,
Zapraszam Cię na spotkanie z haftem. Haftujesz krzyżykami? Potraktuj tą wiedzę jako dobry początek na poznanie innych technik hafciarskich. Haft krzyżykowy związał Cię:)  z tkaniną, natomiast warsztaty haftu, na które Cię zapraszam wyzwolą Cię:) Techniki, które poznasz to techniki haftu swobodnego, nie związanego ze strukturą tkaniny, da Ci to możliwość haftowania na wszystkich tkaninach.
Spotkanie zarówno z nowymi ludźmi  jak i z czymś nieznanym może  onieśmielać  ale spójrz na to inaczej – to szansa na poznanie ludzi ciekawych nowych doświadczeń . W miłej atmosferze przeprowadzę Cię od początku projektu, wyjaśniając  krok po kroku wątpliwości.
Zapisując się na warsztaty masz możliwości wyboru dwóch projektów lub skupienia się na  własnym projekcie:
  • Jeżeli jesteś początkująca proponuję Ci projekt “Mlecz”- to haft 3d, przestrzenny, prosty ale wywołujący zachwyt oglądających efekt końcowy . Projekt zawiera elementy haftu płaskiego na podkładach, ścieg przed igłą- brzmi trudno, nic bardziej mylnego:) . Ścieg płaski to najprostszy ścieg stosowany w hafcie ludowym/ ścieg wykonujemy od brzegu wzoru do brzegu wzoru/ , ścieg przed igłą to inaczej fastryga. Brzmi bardziej prosto??- trudnym zdaje się nam to czego nie umiemy, czego nie znamy- projekt jest prosty i dostosowany dla osób nawet nie wprawionych w hafcie.
  • Haftowałaś haftem płaskim, wykonywałaś hafty kaszubskie, wrocławskie czy angielskie? to projekt “Maczek” jest jak najbardziej dla Ciebie. Ściegi haftu cieniowanego czy malarskiego wywodzą się z prostych haftów ludowych. Na warsztatach oprócz aspektu przejść kolorystycznych poznamy jeszcze jeden ważny element tego haftu – kierunki haftowania.

 

  • Masz już swoje doświadczenia z haftem płaskim czy cieniowanym, masz projekt który chciałabyś wykonać lub dokończyć ale nie wiesz jak?                                                      Te warsztaty również są dla Ciebie , wyjaśnię, skoryguję i powiem jak poprawić. Zapisz się, a  przed warsztatami prześlij mi wzór na adres  mailowy: [email protected]          . Masz pracę rozpoczętą możesz również przesłać mi jej zdjęcie.
Cena warsztatów 420 zł/ dwa dni. Potrzebne materiały w cenie.
Tetmin: 21-22 marca godz. 9-13.